Obklady imitace kamene

Obklady imitace kamene na stěnu

Zaměřujeme se především na prodej výrobků z přírodního kamene, ale v poslední době jsou oblíbené i různé tapety imitace kamene na stěnu. Nahrazují přírodní materiál všude tam, kde není z různých důvodů možné použít kámen. Naši nabídku jsme proto rozšířili a nechybí ani obklady imitace kamene do interiéru i pro exteriér.

Co je to vlastně ta imitace kamene?

S příchodem nových technologií přicházejí i nové stavební materiály. Příkladem je i imitace kamene – produkt, který se nejčastěji vyrábí ze sádry nebo také z betonu. Populární jsou i imitace kamene z polystyrenu a z plastu. Tento trend k nám přišel ze Spojených států amerických, kde jsou kamenné obklady na stěnu velkým trendem v interiérech a také v exteriérech. Častá je i imitace dřeva, cihly nebo kůže. Důvodem je jistě i nižší cena za imitaci kamene než za přírodní materiály.

Jaké výhody mají imitace kamene?

Nejen cena hraje ve prospěch obkladu z imitace kamene. Snad největší výhodou je podstatně nižší váha. I pro výrobce obkladů je snadněji vyrobitelná imitace kamene na stěnu, než když musí zpracovat z kamenolomu přírodní materiály a poctivě je opracovat. Další velká výhoda spočívá v tom, že je možné najít širší škálu barev a struktur. Produkty v této kategorii jsou vyrobeny do posledního detailu. Tyto obklady jsou na první pohled nerozeznatelné od "originálu" a laik nedokáže ani hmatem odhalit, zda je to imitace nebo ne. Vždyť přesvědčte se sami na fotografiích níže.

Obklad imitace kamene do interiéru i exteriéru

Jako obklad se používá nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Ve venkovních prostorách ho můžeme vidět jako obklad soklů domů nebo se hodí i na část fasády. Imitace kamene do zahrady nejsou žádnou výjimkou, dokonce poslouží k obložení vnějšího či vnitřního krbu. Obklad imitace kamene ve vnitřních prostorách nalezneme především ve vstupních místnostech, obývacích pokojích a kuchyních.

Následující imitace kamene do interiéru a exteriéru nepotřebují téměř žádnou speciální péči a údržbu. Stačí vám klasické čistící prostředky a voda. Vnější obklady z imitace kamene vyčistíte vysokotlakým čističem.

 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem