Travertin

Travertin se využíval na budování již od římské éry. Jedna z nejstarších a největších staveb na světě Koloseum je převážně vybudována z travertinu. Travertin odolá vlivům počasí a eroze bez zhoršení jeho kvality. Travertin je známý tím, že se spíše zlepšuje a utužuje s přibývajícím věkem, jeho barvy nevyblednou, udrží si své přirozené odstíny během celých dekád.

Nabízíme širokou škálu travertinové dlažby a obkladů v klasických zemitých přírodních barvách, od klasické slonovinové prochází přes béžovou až kapučínovú, gold, noce, ve stříbrné šedé a také v červené barvě s jemným žilkováním. Travertinová dlažba je v poslední době stále více populární a stále více se stává používaným materiálem v interiéru a exteriéru. Dodáváme travertinové dlažby a obklady do zahrady, na terasy, k bazénům, do koupelen, vnitřní a venkovní schodiště, fasády, obklady krbů a jiné. Dlažba je nadčasová, originální a snadno se udržuje.

Tloušťka travertinových dlaždic a obkladů je do interiéru od 1,2 až 2 cm. Do exteriéru a zátěžové plochy jsou určeny 3 centimetrové tloušťky. Konkrétní tloušťka závisí od daného formátu a místa kde bude travertin použit, proto se výběr materiálu a druhu posuzuje ke každé zakázce jednotlivě. Na zvýraznění Vašeho interiéru z travertinu nabízíme travertinové mozaiky, které dodají koupelnám přímořský nádech nebo zvýrazní

Impregnační prostředky na ošetření a čištění kamene od firmy TRITON splňují všechny požadavky na profesionální údržbu kamene. Dle požadavku lze zvýraznit barvu, lesk, zajistit ochranu kamene před nasáknutí vodou, před nečistotami a pod.