Čištění kamene a údržba

Čištění a údržba kamene

HMK Stone Care jsou přípravky určené k čištění kamene každého druhu – přírodního i umělého, vhodné i pro čištění keramické dlažby, tedy keramiky a jiných stavebních materiálů. Veškerý přírodní kámen lze dokonale čistit, impregnovat a udržovat s pomocí přípravků německé firmy HMK Stone Care. Tyto přípravky vám zaručují dokonalý vzhled a minimální péči o vaši kamennou dlažbu a obklad.

Proč je čištění dlažby a čištění přírodního kamene důležité?

Každá kamenná dlažba nebo kamenný obklad, a především jejich venkovní aplikace, jsou vystaveny různým vlivům – déšť, mráz, smog, kouř, prach, vítr ... Zároveň se mohou na dlažbě či fasádě uchycovat plísně, houby, mechy a mikroorganismy. Proto mohou dlažby i kamenné fasády domu dočasně ztrácet svou původní barvu, a tedy i své kouzlo. Čištění kamene a jeho údržba je proto nezbytností, kterou budete muset čas od času podstoupit. Doporučuje se alespoň jednou ročně je vyčistit a navrátit jim čistý a originální vzhled. Následující přípravky jsou šetrné jak k fasádě a dlažbě, tak i ke kameni jako k materiálu. Kámen není žádným způsobem poškozen, ba naopak – jeho původní barva ožije.

Prostředky na čistění dlažby z kamene

Čištění přírodního kamene není složité a nemusíte jej realizovat každý měsíc. Čas od času byste však měli využít HMK přípravky na údržbu kamene, abyste mu navrátili lesk, odstranili kyseliny, cement, organické nečistoty, oleje a další nežádoucí materiály. Přinášíme skutečně širokou škálu prostředků, které jsou určeny k čištění kamenné dlažby. Vyberte si například:

 

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

 • HMK - R 155 čistič bez obsahu kyselin- 1 l 222
  HMK - R 155 čistič bez obsahu kyselin- 1 l

  Speciální čisticí prostředek / koncentrát / odstraňuje stavební znečištění, disperzní barvy, oleje, mastnotu a lehké cementové závoje z pírodných a umělých kamenů. Nenarušuje leštěný povrch.

  399 Kč / ks
 • HMK - R 165 ostraňovač silného cementového závoje - 1 l 225
  HMK - R 165 ostraňovač silného cementového závoje - 1 l

  Speciální čistící prostředek (koncentrát). Odstraňuje silný cementový závoj, zatvrdlé nánosy vodního kamene, zbytky malty a znečištění způsobené odkvetlými květy ze všech přírodních i umělých kamenů, neglazovaných obkladů, z drsných povrchů betonových kvádrů, z cihelného, tónovaného obložení, v interiéru i v exteriéru .

  395 Kč / ks
 • HMK - R 175 čistič zbytky malty, rez - 1 l 226
  HMK - R 175 čistič zbytky malty, rez - 1 l

  Čistící prostředek / koncentrát / na kameny, odstraňuje cementový závoj, nánosy vodního kamene, zbytky malty, rez a zatvrdlé stavební nečistoty. Díky příměsím zabraňujících tvorbě rzi, je obzvláště vhodný pro čištění tvrdého kamene, též leštěného, který je náchylný na tvorbu rzi.

  395 Kč / ks
 • HMK - R 160 odstraňovač mechu a plísně - 0,475 l 220
  HMK - R 160 odstraňovač mechu a plísně - 0,475 l

  Speciální čistící prostředek efektivně odstraní znečištění zelení, rašelinou, hřiby a plísně na pomnících, chodnících a schodech z přírodního a umělého kamene. Leštěné povrchy se nepoškodí. Vybělí organické zabarvení způsobené kávou, Colou, červeným vínem, květinami, ovocem nebo kyselinou tříslovou.

  315 Kč / ks
 • HMK - R 152 pasta na odstranění oleje a vosku - 0,25 l 1542
  HMK - R 152 pasta na odstranění oleje a vosku - 0,25 l

  Aktivní čistící pasta odstraňuje fleky od oleje, vosku, mastnoty z přírodního a umělého kamene, keramiky, betonu a pod.

  495 Kč / ks
 • HMK - R 163 ostraňovač cementového závoje - 1 l 1541
  HMK - R 163 ostraňovač cementového závoje - 1 l

  Speciální čistící prostředek (koncentrát). Odstraňuje cementový závoj, zatvrdlé nánosy vodního kamene, zbytky malty a znečištění způsobené odkvetlými květy ze všech přírodních i umělých kamenů, neglazovaných obkladů, z drsných povrchů betonových kvádrů, z cihelného, tónovaného obložení, v interiéru i v exteriéru .

  395 Kč / ks
 • HMK - R 170 čistič bez kyselin - 1 l 1540
  HMK - R 170 čistič bez kyselin - 1 l

  Speciální čisticí prostředek / koncentrát / uvolňuje a odstraňuje mach, skvrny po plísních, tmavé nánosy a znečišténí spúsobené rostlinami na chodnících, terasách, zí´dkách, schodech z pŕírodního a umélého kamene.

  395 Kč / ks
 • HMK - P 324 mýdlo na kámen - 1 l 170
  HMK - P 324 mýdlo na kámen - 1 l

  Jemný přírodní mýdlový čistící prostředek / koncentrát / pro denní udržování čistoty. Při pravidelném používání se obklady stanou odolnější vůči skvrnám a snadněji se udržují.

  340 Kč / l
 • HMK - R 777 odstraňovač rzi s kyselinami - 1 l 227
  HMK - R 777 odstraňovač rzi s kyselinami - 1 l

  Čistící prostředek na kameny, odstraňuje cementový závoj, nánosy vodního kamene, zbytky malty, rez a zatvrdlé stavební nečistoty.

  360 Kč / ks
 • HMK - R 179 odstrňovač rzi bez kyselin - 0,475 l 177
  HMK - R 179 odstrňovač rzi bez kyselin - 0,475 l

  Čistící prostředek odstraňuje rezavé fleky a fleky z kovových oxidů ze všech povrchů přírodního a umělého kamene, které byly způsobné hnojivy s obsahem železa, zahradním nábytkem atd.

  370 Kč / ks
 • HMK - R 152 pasta na odstranění oleje a vosku - 0,75 l 181
  HMK - R 152 pasta na odstranění oleje a vosku - 0,75 l

  Aktivní čistící pasta odstraňuje fleky od oleje, vosku, mastnoty z přírodního a umělého kamene, keramiky, betonu a pod.

  795 Kč / ks
 • HMK - R 159 dlažba a sanita : čistič na vodný a močový kámen - 1 l 223
  HMK - R 159 dlažba a sanita : čistič na vodný a močový kámen - 1 l

  Čistící prostředek / koncentrát / odstraňuje nánosy vodního kamene, zbytky mýdla, močový kámen a usazeniny na glazovaných obkladech, výrobcích z jemnozrnného kamene, sprchách a v mokrých oblastech. Odstraní také nečistoty ve spárách.

  395 Kč / ks
 • HMK - R 158 sprchový kout : čistič na vodný a močový kámen - 0,5 l 176
  HMK - R 158 sprchový kout : čistič na vodný a močový kámen - 0,5 l

  Čistící prostředek odstraňuje nánosy vodního kamene, zbytky mýdla, močový kámen a usazeniny na glazovaných obkladech, výrobcích z jemnozrnného kamene, sprchách a v mokrých oblastech. Odstraní také nečistoty v škárach. Prostriedok k okamžitému použití.

  290 Kč / ks
 • HMK - R 799 Špeciální rozpoušťědlo konzervačních přípravků - 1 l 180
  HMK - R 799 Špeciální rozpoušťědlo konzervačních přípravků - 1 l

  Speciální rozpouštědlo konzervačních přípravků na přírodní a umělý kámen k okamžitému použití.

  580 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem