Impregnace kamene

Impregnace dlažby a obkladu – ochrana kamene

Co je to impregnace dlažby nebo obkladu a proč je potřebná?

Impregnace dlažby nebo impregnace obkladu je zcela běžná. A nejen to, impregnace, tedy napuštění ochranných látek, je běžná i u jiných materiálů. Je totiž zapotřebí všude tam, kde je dobré předcházet poškození v důsledku vlhkosti, plísně, prachu, znečištění nebo dokonce hmyzu. Impregnace je možné využít například i u materiálů jako jsou textilie, kůže, papír, dřevo, beton, omítka či přírodní kameny. Samozřejmě se v našem e-shopu zaměřujeme na poslední jmenované. Ochrana kamene a jeho impregnace je nezbytná.

Ověřené přípravky HMK na ochranu a čištění kamene

Moeller stone care je světová špička v komplexní péči o kámen. Od čištění kamene, přes ochranu, až po pravidelnou údržbu. Rozsáhlý sortiment výrobků HMK vyhovuje téměř všem požadavkům při péči o přírodní kámen. V produktech se používají biologicky rozložitelné komponenty.

V níže uvedené nabídce impregnace na dlažby a na obklady najdete přípravky jako:

 • Ochrana kamene proti skvrnám nebo před skvrnami (HMK S32W).
 • Kamenný lesk – lesk na kámen do interiéru.
 • Bílá leštící pasta na mramor a žulu.
 • Přípravek HMK, který slouží jako konzervace kamene.
 • Impregnace před spárováním.
 • Nechybí přípravek na zvýraznění barev kamene do interiéru nebo exteriéru.

Investice do kamenné dlažby nebo kamenného obkladu není zanedbatelná. A přestože má kámen skvělé vlastnosti, které obkladu / dlažbě předurčují dlouholetou životnost, tak impregnace a ochrana kamene je něco, na co byste neměli zapomínat. Péče o kámen se vyplatí, zkuste porovnat fotografie před a po! Pokud nevíte, které přípravky jsou ideální k ochraně vašeho kamene, neváhejte nás kontaktovat, doporučíme vám ty správné produkty.

 

Stránka 1 z 1 - 19 položek celkem

 • S42 167
  HMK S42 zvýraznení barev, interiér + exteriér 1 l

  Impregnační přípravek zabraňuje pronikání vody a nečistot do všech povrchů z přírodního kamene v interiéru a exteriéru. Vhodné také pro leštěný povrch. Barva a struktura povrchu se zoptimalizuje díky látkám zvýrazňujících barevný tok.

  605 Kč / l
 • S37 (2) 164
  HMK S37 impregnace - hedvábny lesk, interiér 1 l

  Přípravek na ochranu povrchu zabraňuje pronikání vody a nečistot do povrchu přírodního kamene, mramoru, betonových výrobků v interiéru. Barva a struktura se optimalizuje a získá hedvábný lesk.

  580 Kč / l
 • S39 (2) 165
  HMK S39 impregnace - vysoký lesk, interiér 1 l

  Přípravek na ochranu povrchu zabraňuje pronikání vody a nečistot do povrchu přírodního kamene, mramoru, betonových výrobků. Barva a struktura se optimalizuje a získá briliantový lesk.

  905 Kč / l
 • S33 161
  HMK S33 silikónová impregnace 1l

  Impregnační přípravek na silikonové bázi zabraňuje pronikání vody a nečistot do obložení z přírodního kamene, mramoru a betonových výrobků. Vhodné také pro leštěný povrch. Barva a struktura se téměř nezmění.

  530 Kč / l
 • S45 178
  HMK S45 ochraný prostředek před spárovaním - savý materiál 1 l

  Zabraňuje pronikání spárovacího materiálu do drsného povrchu obkladů z přírodního a umělého kamene se silnými sacími účinky, například z pískovce, vápence, žuly, ruly, cihlových obkladů v interiéru a exteriéru. Následné mytí a čištění, vyspárování obložení je podstatně jednodušší.

  525 Kč / ks
 • S748 179
  HMK S748 ochrana před flekmi - premium color 1 l

  Impregnační přípravek zabraňuje pronikání vody, nečistot, oleje a mastnoty do povrchů přírodního kamene. Barva a struktura povrchu se zoptimalizuje a barevný tón se prohloubí.

  1 690 Kč / ks
 • S34N 163
  HMK S34N ochrana proti skvrnám, oleji a vode 1l

  Speciální impregnační přípravek zabraňuje pronikání vody, nečistot, oleje a mastnoty do všech také leštěných povrchů z přírodního kamene, mramoru, betonových výrobků v interiéru i exteriéru. Barva a struktura povrchu se téměř nezmění.

  890 Kč / l
 • S32W 228
  HMK S32W ochrana proti skvrnám 1 l

  Impregnační přípravek zabraňuje pronikání vody, nečistot a oleje do obložení z přírodního kamene, mramoru, betonových výrobků a také neglazovaných povrchů.

  930 Kč / ks
 • R65 225
  HMK R65 odstraňovač cementu a map 1 l

  Speciální čistící prostředek (koncentrát). Odstraňuje silný cementový závoj, zatvrdlé nánosy vodního kamene, zbytky malty a znečištění způsobené odkvetlými květy ze všech přírodních i umělých kamenů, neglazovaných obkladů, z drsných povrchů betonových kvádrů, z cihelného, tónovaného obložení, v interiéru i v exteriéru .

  395 Kč / ks
 • R77 227
  HMK R77 odstraňovač rzi z kamene 1 l

  Čistící prostředek na kameny, odstraňuje cementový závoj, nánosy vodního kamene, zbytky malty, rez a zatvrdlé stavební nečistoty.

  360 Kč / ks
 • S35 (2) 162
  HMK S35 konzervace kamene bez lesku 1l

  Přípravek na ochranu povrchu zabraňuje pronikání vody a nečistot do povrchu přírodního kamene, který byl nahrubo vybroušený, kartáčovaný, upravený pískováním, opálený nebo naštípání. Barva a struktura povrchu sa zoptimalizuje.

  490 Kč / l
 • R79 177
  HMK R79 odstraňovač rzi z mramoru 0,475 l

  Čistící prostředek odstraňuje rezavé fleky a fleky z kovových oxidů ze všech povrchů přírodního a umělého kamene, které byly způsobné hnojivy s obsahem železa, zahradním nábytkem atd.

  370 Kč / ks
 • R99 180
  HMK R99 rozpouštedlo konzervačných přípravkú 1 l

  Speciální rozpouštědlo konzervačních přípravků na přírodní a umělý kámen k okamžitému použití.

  499 Kč / ks
 • P21 bledá 168
  HMK P21 leštící pasta na mramor a žulu - bílá 0,5 l

  Leštící pasta na mramor a žulu s obsahem vosku. Zabraňuje pronikání vody a nečistot. Zanechá plochu po vyleštění lesklou.

  299 Kč / ks
 • P24 170
  HMK P24 mydlo na kámen 1l

  Jemný přírodní mýdlový čistící prostředek / koncentrát / pro denní udržování čistoty. Při pravidelném používání se obklady stanou odolnější vůči skvrnám a snadněji se udržují.

  330 Kč / l
 • R52 1l 181
  HMK R52 odstraňovač oleja a vosku 0,75 l

  Aktivní čistící pasta odstraňuje fleky od oleje, vosku, mastnoty z přírodního a umělého kamene, keramiky, betonu a pod.

  950 Kč / ks
 • R55 222
  HMK R55 základní čistič bez kyselin 1 l

  Speciální čisticí prostředek / koncentrát / odstraňuje stavební znečištění, disperzní barvy, oleje, mastnotu a lehké cementové závoje z pírodných a umělých kamenů. Nenarušuje leštěný povrch.

  399 Kč / ks
 • R59 223
  HMK R59 čistič dlažby a sanity 1 l

  Čistící prostředek / koncentrát / odstraňuje nánosy vodního kamene, zbytky mýdla, močový kámen a usazeniny na glazovaných obkladech, výrobcích z jemnozrnného kamene, sprchách a v mokrých oblastech. Odstraní také nečistoty ve spárách.

  380 Kč / ks
 • R75 226
  HMK R75 čistič kamene 1 l

  Čistící prostředek / koncentrát / na kameny, odstraňuje cementový závoj, nánosy vodního kamene, zbytky malty, rez a zatvrdlé stavební nečistoty. Díky příměsím zabraňujících tvorbě rzi, je obzvláště vhodný pro čištění tvrdého kamene, též leštěného, který je náchylný na tvorbu rzi.

  395 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 19 položek celkem