Travertin Mandre - rock face - rohový prvek

1 250 Kč / bm
Skladem

Kamenný obklad travertin Mandre je nepravidelný a velmi působivý druh přírodního kamene, který jistě okouzlí každého kolemjdoucího. Jeho povrchem procházejí světlo – béžové přírodní tóny a je v průměru 5 až 40 cm o tloušťce 2 – 5 cm. Zadní strana je řezaná hladká, což umožňuje snadné lepení na zeď.

Tento robustní obkladový kámen se vyznačuje svojí mrazuvzdorností, stálostí a poradí si is řádícím počasím, proto je ideální jak do vnějších tak i vnitřních prostor. Travertin je typický svojí pórovitostí, což vyzdvihuje jeho přirozenou krásu.

V interiéru má mnohostranné využití jako obklad na zeď ať už ve vstupních nebo obývacích prostorách, kuchyni, ale své kouzlo vytvoří zejména v okolí krbu. Kamenný obklad rock face Mandre díky své trvanlivosti bude v exteriéru zdobit Vaši fasádu, garáž, sokly, ploty nebo sloupy dlouhá desetiletí.
Obložení stěn tímto typem kamene můžete dvěma způsoby: bezespárově nebo se spárami. Obkládání se spárami 2 - 5 cm, doporučujeme počítat + 5% rezervu na dořezy a případné doladění. Při bezspárovém obkládání je třeba počítat s 20% rezervou, jelikož způsob obkládání jednotlivých částí je těsně vedle sebe.

Při lepení je důležitá volba lepidla. U Travertinu Mandre doporučujeme použít bílé flexibilní lepidlo NKF, jelikož je kámen bledé barvy a pórovitý, aby lepidlo nepřestoupilo a nezměnilo odstín kamene.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rock face - skalní obklad z přírodního kamene
Hmotnost: 21 kg
barvy: Hnědá / žlutá
material: travertin
produkt: obklad