Venkovní dlažba na terasu - protiskluzová dlažba z travertinu, mramoru, žuly, ruly, pískovce nebo vápence

Kamenná dlažba

z přírodního kamene je ideální volbou pro každou terasu, altán, chodník do zahrady nebo dlažbu kolem bazénu. Neustále rozšiřujeme náš sortiment kamenných obkladů a dlažeb, abychom vám nabídli to nejlepší z nejnovějších trendů. V široké škále barev, stylů a povrchových úprav, od moderního stylu travertinových dlažeb až po rustikální pískovcové dlažby nabízíme dlažbu na terasu, která vyhovuje vaší zahradě, rozpočtu a životnímu stylu.

Jakou dlažbu na terasu použít?

Stejně jako rostliny, dlažební materiály mohou vaší terase či zahradě přidat barvy, texturu a charakter. Nejrozšířenější materiály pro dlažbu na terasu rozdělujeme do tří kategorií:

Štípaný nepravidelný kámen se standardně dodává v tloušťkách od 1-3 cm nebo 2-4 cm, má nepravidelný tvar, různorodé barvy a nízkou nasákavost. Nejoblíbenější je andezit, Chorvatský vápenec, třpytivý gneis, pískovec nebo kvarcit.
Řezaná formátovaná dlažba je oblíbená pro snadnou a rychlou pokládku, hrany jsou přesně řezané nebo osekané, což umožňuje pokládat dlažbu jako zámkovou dlažbu do betonového nebo štěrkového lože.
Velkoformátová dlažba o rozměru 60 x 90 cm z indického pískovce v krásných duhových barvách. Dlažba z tohoto materiálu je nejvíce protiskluzová, proto je tak oblíbená kolem bazénů.

Dlažba na terasu musí odolávat povětrnostním vlivům a změnám počasí – sníh, krupobití, vítr, voda, horké slunce, takže musí být velmi odolná, protiskluzová, mrazuvzdorná ai po čase si zachovává svou přirozenou barvu. Určitě chceme, aby si dlažba na terase udržela skvělý vzhled mnoho dalších let, proto je ideální zvolit kamennou dlažbu, která snadno překonává všechny vlivy počasí.

Podlahy na chodníky, zahradní dlažba a dlažba na terase má obrovský vliv na celkový charakter zahrady. Je třeba esteticky vybírat barvu, strukturu a druh kamene pro realizovaný projekt. Pokud chceme dosáhnout krásného propojení interiéru s exteriérem a terasou, použijeme stejnou dlažbu jako v kuchyni nebo obývacím pokoji. Terasové kamenné dlažby nabízíme v přírodních zemitých odstínech od hnědé, medové, zlaté, korálově červené, žluté, bledé béžové až po tmavou zelenou nebo tmavou hnědou barvu.

Ať už chcete vyměnit starou dlažbu na terase nebo hledáte nové terasové dlažby, u nás naleznete skvělé nápady. Naši vyškolení pracovníci vám rádi pomohou při výběru kamenné dlažby a zaručeně v naší široké nabídce naleznete spoustu inspirací.